Huisvestingsvergunning

Gaat u een zelfstandige woning huren waarvan de kale huurprijs lager is dan € 737,14 per maand? Dan heeft u een huisvestingsvergunning nodig. De vergunning vraagt u online aan. Voor een koopwoning hoeft u geen huisvestingsvergunning aan te vragen.

Meesturen

Stuur bij uw aanvraag een verklaring van de verhuurder mee.

Huren bij woningbouwcorporatie

Huurt u een woning bij DUWO, Vestia, Vidomes of Woonbron? Dan hoeft u geen vergunning aan te vragen bij de gemeente. De woningbouwcorporatie regelt deze voor u.

Wonen zonder vergunning

Het is verboden om zonder huisvestingsvergunning te wonen in een woning waarvoor u een vergunning nodig heeft. Ook is het niet toegestaan om een dergelijke woning te verhuren aan personen die geen vergunning hebben.

Hoe lang duurt het?

De gemeente handelt uw verzoek binnen 8 weken af.

  • U bent 18 jaar of ouder.
  • U en de leden van uw huishouden hebben de Nederlandse nationaliteit of een geldige verblijfstitel in Nederland.
  • Het inkomen van uw huishouden is niet meer dan € 52.100 bruto per jaar.
  • In de woning is minimaal 11 m² gebruiksoppervlakte per persoon beschikbaar.
  • De vergunning geldt voor 1 woonruimte in Delft.
  • De omvang en samenstelling van uw huishouden past bij de grootte van de woning. Zie artikel 2.6 van de Huisvestingsverordening.

Wetten en regels

  • Huisvestingsvergunning: € 62,20

Bij de gemeente kunt u alleen pinnen.

Kwijtschelding

Heeft u een laag inkomen? Dan kunt u binnen 2 maanden kwijtschelding aanvragen.

Komt u liever langs?

U kunt de vergunning ook aanvragen bij de zelfbedieningsautomaten in het stadskantoor. Neem bij uw bezoek mee:

  • Verklaring van de verhuurder
  • (Kopie) identiteitsbewijs van uzelf en alle personen die met u meeverhuizen
  • Recente inkomensgegevens van uzelf en alle personen die met u meeverhuizen

Vergunning nodig voor studenten?

Een huisvestingsvergunning is nodig voor het huren van een zelfstandige woonruimte waarvan de huur lager is dan € 737,14 per maand. Dit geldt ook als u als student een koopwoning van bijvoorbeeld uw ouders gaat huren.

Huurt u een onzelfstandige woonruimte waarbij u voorzieningen zoals de keuken, toilet en badkamer deelt met anderen? Dan hoeft u geen huisvestingsvergunning aan te vragen.

Uw mening
Uw mening